







Demo-exemplar i nyskick med full garanti. Mycket portabel laptop och surfplatta 2-i-1 med 2K-upplöst 12-tums pekskärm. Med snabba och säkra ChromeOS, perfekt för surf!
Observera att detta är en dator som har Googles operativsystem ChromeOS. Den har inte Microsoft Windows!
HP Chromebook är en helt ny typ av bärbara datorer. Det inbyggda virusskyddet gör att du kan fokusera på roligare saker än säkerhet och tusentals appar gör att du kommer att upptäcka mer. Eftersom du sparar dina filer i den inbyggda molntjänsten kommer din dator aldrig att kännas långsam, seg eller behöva formateras om. Välkommen till en ny typ av datorer. Välkommen Chromebook!
| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Skærmstørrelse | 12,3 tommer IPS touchscreen |
| Skærmopløsning | 2400 x 1600 |
| Processor | Intel Core M3-7Y30 1 GHz (2.6 GHz Turbo) |
| Processorkerner | 2 kerner |
| Cache | 4 MB L3-cache |
| Simultaneous multithreading | Processoren understøtter hyperthreading for bedre ydeevne |
| RAM | 8 GB DDR3 RAM |
| Maksimal RAM | 8 GB |
| Lagerplads | 64 GB eMMC |
| Grafik | Intel HD |
| Optisk drev | Har ikke CD/DVD-drev |
| Trådløst netværk | Op til 867 Mbit/s (802.11ac 2x2) |
| Bluetooth | Bluetooth integreret |
| Webkameraer | HP Wide vision-kamera med HD og to digitale mikrofoner |
| Højttalere | Stereohøjttalere |
| USB-C | To USB-C-porte |
| Memorykortlæser | Ja, hukommelseskortlæser tilgængelig |
| Batteri | 4-cellet batteri |
| Touchpad | Med multitouch |
| Tastatur | Tastatur i fuld størrelse |
| Sproglayout | Svensk, dansk, finsk, norsk |
| Vægt | 1,4 kg |
| Bredde | 29,2 cm |
| Højde | 0.8 cm |
| Dybde | 21.1 cm |
| Styresystem | Windows 10 Home 64-bit kommer forudinstalleret |
| Sprog | Svensk, dansk, norsk, finsk, engelsk |
| Garanti | 12 måneder fra Hewlett-Packard |
| Miljøcertificering | Energy Star og EPEAT Silver |
| Bedst til | Familie |
| Produktfamilie | Tablets |
| Produktfamilie | Computere |
| Produkttype | Laptop |
| Produkttype | Tablet |

Demo-exemplar i nyskick med full garanti. Mycket portabel laptop och surfplatta 2-i-1 med 2K-upplöst 12-tums pekskärm. Med snabba och säkra ChromeOS, perfekt för surf!