








Kraftig 16-tommer HP Victus gaming-bærbar med en seks-core Ryzen 5-processor, 16 GB DDR5 RAM og en lynhurtig 512 GB SSD. RTX 3050-gaminggrafikkortet med 6 GB dedikeret hukommelse giver kraft til en mere jævn spiloplevelse. Det baggrundsbelyste tastatur, skærmen i Full HD-opløsning og WiFi 6 giver god funktionalitet. Leveres med Windows 11!
|
|
|
|
|
|
|
Klar til start
|
Velkommen til den nye æra inden for performance. AMD Ryzen 8000-serien giver gamere og skabere hastighed med kraften til at håndtere ethvert spil eller enhver arbejdsgang. En avanceret processor til alle, der ønsker at tilføje AMD-ydeevne til deres computer.
Oplev ydeevnen fra anden generations RTX, drevet af den prisvindende NVIDIA Ampere-arkitektur. AI og nye systemoptimeringer skaber mere effektive gaming-bærbare computere i nye og innovative formfaktorer.
Reducerer irriterende latenstid og ghosting med en skærm med en opdateringshastighed på 144 Hz og 1080p FHD-opløsning for problemfri gameplay.
OMEN Gaming Hub er det eneste sted, du behøver for at forbedre din spiloplevelse. OMEN Gaming Hub tager din gaming til det næste niveau – fra softwareforbedringer til hardwarekontrol og live-tjenester.
| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Skærmstørrelse | 16.1" 144 Hz Full HD IPS-skærm |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Processor | AMD Ryzen 5 8645HS 4.3 GHz (5.0 GHz Turbo) |
| Processorkerner | 6 kerner |
| Cache | 16 MB L3-cache |
| Simultaneous multithreading | Processoren understøtter simultan multithreading til gode præstationer |
| RAM | 16 GB DDR5 RAM |
| Maksimal RAM | 32 GB |
| Lagerplads | 512 GB SSD-harddisk M.2 NVMe |
| Grafik | NVIDIA GeForce RTX 3050 6 GB GDDR6 |
| Optisk drev | Har ikke CD/DVD-drev |
| Kablet netværk | Op til 1 Gbit/s |
| Trådløst netværk | Wi-Fi 6 (802.11ax 2x2) med understøttelse af filoverførsel med 1 Gbps |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 integreret |
| Webkameraer | HP TrueVision fuld HD-webkamera med to mikrofoner |
| Højttalere | Stereohøjttalere |
| HDMI | En HDMI 2.1-udgang |
| Antal USB 3.2 Gen 1 type A | Tre porte |
| Antal USB 3.2 Gen 1 type C | En port |
| Batteri | 4-cellet batteri |
| Touchpad | Med multitouch |
| Tastatur | Baggrundsbelyst med numerisk tastatur |
| Sproglayout | Svensk, dansk, finsk, norsk |
| Vægt | 2.3 kg |
| Bredde | 36.9 cm |
| Højde | 2,4 cm |
| Dybde | 26 cm |
| Styresystem | Windows 11 Home 64-bit er forudinstalleret |
| Sprog | Svensk, dansk, norsk, finsk, engelsk |
| Garanti | 12 måneder fra Hewlett-Packard |
| Miljøcertificering | Energy Star og EPEAT Gold |
| Bedst til | Spil |
| Produktfamilie | Computere |
| Produkttype | Laptop |

Kraftig 16-tommer HP Victus gaming-bærbar med en seks-core Ryzen 5-processor, 16 GB DDR5 RAM og en lynhurtig 512 GB SSD. RTX 3050-gaminggrafikkortet med 6 GB dedikeret hukommelse giver kraft til en mere jævn spiloplevelse. Det baggrundsbelyste tastatur, skærmen i Full HD-opløsning og WiFi 6 giver god funktionalitet. Leveres med Windows 11!