








17-tommers bærbar fra HP med en suveræn IPS-skærm med 4K-opløsning og en meget kraftig Intel Core i7-processor, som i kombination med 16 GB RAM og den lynhurtige 512 GB SSD-harddisk giver en fremragende oplevelse. Computeren er veludstyret med et baggrundsbelyst tastatur og flere hurtige tilslutningsmuligheder med tre USB 3.2, to Thunderbolt 4-porte og WiFi 6E. Operativsystemet er Windows 11.
|
|
|
|
|
|
|
Klar til start
|
HP ENVY laptop forbedrer kvaliteten af både arbejds- og hvilestunder på alle tænkelige måder. Den har en større, flottere og perfekt skærm, fantastisk lyd og avanceret samarbejdsteknologi - alt sammen indarbejdet i et design med genbrugsmaterialer, seriøs ydeevne og alle de apps, du skal bruge for at være ustoppelig.
Bliv forbløffet over 4K-oplevelsen med 8,2 millioner pixels. Den spektakulære opløsning på 3840 x 2160 giver dit indhold forbløffende høj kvalitet, virkelighedstro definition og brede betragtningsvinkler på 178°. Eyesafe-certificerede skærme opfylder TÜV-kravene til LBL (Low Blue Light) og Eyesafe-standarder for at beskytte dine øjne mod det skadelige blå lys uden at forvrænge farverne for at reducere belastningen af øjnene i lange perioder foran computeren.
Med DC Dimming-teknologien, der styrer lysstyrken ved at justere strømmen i stedet for at styre baggrundsbelysningen i pulser, kan vi eliminere skærmflimmer og få en mere behagelig seeroplevelse.
Tilbyder mere end bare en ydelsesvurdering. 13. generations Intel Core-processorer gør det nemmere at arbejde i den virkelige verden og giver mere effektiv multitasking.
HP's bærbare computere er designet med miljøet i tankerne og indeholder bæredygtige materialer som plast fra havet i højttalerkabinettet og genanvendt aluminium. Det er de små ting, der gør en stor forskel - dette produkt inkorporerer bæredygtige materialer, såsom plast fra havet og genbrugsplast fra forbrugerprodukter, i sit design.
| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Skærmstørrelse | 17.3" 4K UHD IPS-skærm |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 (4K) |
| Processor | Intel Core i7-13700H 2.4 GHz (5.0 GHz P-core Turbo, 3.7 GHz E-core Turbo) |
| Processorkerner | 14 kerner (6 Performance, 8 Efficient) |
| Cache | 24 MB L3-cache |
| Simultaneous multithreading | Processorns performance-kerner understøtter hyperthreading |
| RAM | 16 GB DDR4 RAM |
| Maksimal RAM | 32 GB |
| Lagerplads | 512 GB SSD-harddisk M.2 NVMe |
| Grafik | Intel Iris Xe |
| Optisk drev | Har ikke CD/DVD-drev |
| Kablet netværk | Nej |
| Trådløst netværk | Wi-Fi 6E (2x2) med understøttelse af filoverførsel med 1 Gbps |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 integreret |
| Webkameraer | HP Wide vision-kamera med HD og to digitale mikrofoner |
| Højttalere | Bang & Olufsen med to højttalere |
| HDMI | En HDMI 2.1-udgang |
| USB 3.2 | Tre USB-porte |
| Thunderbolt | To Thunderbolt 4-porte (USB-C-stik) |
| Batteri | 4-cellet batteri |
| Touchpad | Med multitouch |
| Tastatur | Baggrundsbelyst med numerisk tastatur |
| Sproglayout | Svensk, dansk, finsk, norsk |
| Vægt | 2.5 kg |
| Bredde | 39.7 cm |
| Højde | 2 cm |
| Dybde | 25.6 cm |
| Styresystem | Windows 11 Home 64-bit er forudinstalleret |
| Sprog | Svensk, dansk, norsk, finsk, engelsk |
| Garanti | 12 måneder fra Hewlett-Packard |
| Miljøcertificering | Energy Star og EPEAT Gold |
| Bedst til | Familie |
| Produktfamilie | Computere |
| Produkttype | Laptop |

17-tommers bærbar fra HP med en suveræn IPS-skærm med 4K-opløsning og en meget kraftig Intel Core i7-processor, som i kombination med 16 GB RAM og den lynhurtige 512 GB SSD-harddisk giver en fremragende oplevelse. Computeren er veludstyret med et baggrundsbelyst tastatur og flere hurtige tilslutningsmuligheder med tre USB 3.2, to Thunderbolt 4-porte og WiFi 6E. Operativsystemet er Windows 11.