








Utrolig kraftfuld business computer, der på trods af den ekstreme ydeevne er meget slank til at være en arbejdsstation i 17 tommer format, med en tykkelse på kun 2,7 centimeter! Computeren har en superkraftig otte-core Intel i9-processor, en hurtig og rummelig 1 TB SSD og et stærkt Quadro-grafikkort til avancerede grafikapplikationer.
Med NVIDIA-grafik og Intel® Core-processor kan du nemt animere på få sekunder og gengive eller visualisere i realtid. Plus, del denne præstation med holdet, når de har brug for et ekstra boost, takket være ZCentral Remote Boost.

* Gratis opgradering til Windows 11!
Denne computer er fuldt kompatibel med Windows 11 og kan opgraderes gratis via Windows Update. Du kan finde flere oplysninger om Windows 11 her!
| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Skærmstørrelse | 17,3 tommer fuld HD mat LED IPS-skærm |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Processor | Intel Core i9-11950H 2.6 GHz (5.0 GHz Turbo) |
| Processorkerner | 8 kerner |
| Cache | 24 MB L3-cache |
| Simultaneous multithreading | Processoren understøtter hyperthreading for bedre ydeevne |
| RAM | 32 GB DDR4 RAM |
| Maksimal RAM | 128 GB |
| Lagerplads | 1 TB SSD-harddisk M.2 NVMe |
| Grafik | NVIDIA Geforce RTX A3000 med 6048 MB GDDR6 VRAM |
| Optisk drev | Har ikke CD/DVD-drev |
| Kablet netværk | Op til 1 Gbit/s |
| Trådløst netværk | Wi-Fi 6 (802.11ax 2x2) med understøttelse af filoverførsel med 1 Gbps |
| Bluetooth | Bluetooth 5.1 integreret |
| Webkameraer | 720p HD-webkamera med indbygget mikrofon |
| Højttalere | Bang & Olufsen med to højttalere |
| HDMI | En HDMI 2.0-udgang |
| DisplayPort | En mini-DisplayPort udgang |
| USB 3.1 | Tre USB 3.1 Gen 1-porte |
| Thunderbolt | To Thunderbolt 4-porte (USB-C-stik) |
| Memorykortlæser | Ja, hukommelseskortlæser tilgængelig |
| Sikkerhed | Fingeraftrykslæser |
| Batteri | 8-cellet batteri |
| Touchpad | Med multitouch |
| Tastatur | Baggrundsbelyst med numerisk tastatur |
| Sproglayout | Svensk, dansk, finsk, norsk |
| Vægt | 2.8 kg |
| Bredde | 39.8 cm |
| Højde | 2,7 cm |
| Dybde | 26.7 cm |
| Styresystem | Windows 10 Pro 64-bit (Gratis opgradering til Windows 11*) |
| Sprog | Svensk, dansk, norsk, finsk, engelsk |
| Garanti | 36 måneders garanti fra Hewlett-Packard |
| Miljøcertificering | Energy Star og EPEAT Gold |
| Bedst til | Kontor |
| Produktfamilie | Computere |
| Produkttype | Laptop |

Utrolig kraftfuld business computer, der på trods af den ekstreme ydeevne er meget slank til at være en arbejdsstation i 17 tommer format, med en tykkelse på kun 2,7 centimeter! Computeren har en superkraftig otte-core Intel i9-processor, en hurtig og rummelig 1 TB SSD og et stærkt Quadro-grafikkort til avancerede grafikapplikationer.