









Letvægtsbærbar fra HP med en 14-tommer Full HD IPS-skærm og ydeevne til hverdagen med en quad-core Ryzen 5-processor og 8 GB RAM. Den hurtige 512 GB SSD forbedrer oplevelsen yderligere. Leveres med Windows 11!
Tag hul på dagen med en pålidelig AMD-processor, lang batterilevetid, HP Fast Charge og hurtige trådløse forbindelser.
Alt indhold ser bedre ud takket være det slanke design, den livagtige skærm og et chassis/skærm-forhold på 84 %.
Denne HP 14" bærbare pc indeholder genbrugsplast og er EPEAT Gold-registreret og ENERGY STAR-certificeret.
Uanset om du spiller eller ser film, kan du opleve al din underholdning med høj ydeevne.
| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Skærmstørrelse | 14 tommer fuld HD LED IPS-skærm |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Processor | AMD Ryzen 5 7520U 2.8 GHz (4.3 GHz Turbo) |
| Processorkerner | 4 kerner |
| Cache | 4 MB L3-cache |
| Simultaneous multithreading | Processoren understøtter simultan multithreading til gode præstationer |
| RAM | 8 GB DDR5 RAM |
| Maksimal RAM | RAM er loddet og kan ikke opgraderes |
| Lagerplads | 512 GB SSD-harddisk M.2 NVMe |
| Grafik | AMD Radeon |
| Optisk drev | Har ikke CD/DVD-drev |
| Kablet netværk | Nej |
| Trådløst netværk | Wi-Fi 6 (802.11ax 1x1) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 integreret |
| Webkameraer | Indbygget HD-kamera 1080p |
| Højttalere | Bang & Olufsen med to højttalere |
| HDMI | Et HDMI-udgang |
| Antal USB 3.2 Gen 1 type A | To porte |
| Antal USB 3.2 Gen 1 type C | En port |
| Batteri | 3-cellet batteri |
| Touchpad | Med multitouch |
| Tastatur | Baggrundsbelyst |
| Sproglayout | Svensk, dansk, finsk, norsk |
| Vægt | 1,4 kg |
| Bredde | 32.4 cm |
| Højde | 3,2 cm |
| Dybde | 21,5 cm |
| Styresystem | Windows 11 Home 64-bit er forudinstalleret |
| Sprog | Svensk, dansk, norsk, finsk, engelsk |
| Garanti | 12 måneder fra Hewlett-Packard |
| Miljøcertificering | Energy Star og EPEAT Gold |
| Bedst til | Familie |
| Produktfamilie | Computere |
| Produkttype | Laptop |

Letvægtsbærbar fra HP med en 14-tommer Full HD IPS-skærm og ydeevne til hverdagen med en quad-core Ryzen 5-processor og 8 GB RAM. Den hurtige 512 GB SSD forbedrer oplevelsen yderligere. Leveres med Windows 11!