










Demo-eksemplar i ny stand med fuld garanti. Kraftfuld 15-tommer HP Victus gaming-pc med 14-kernet Intel Core i7-processor, 16 GB RAM og en lynhurtig 512 GB SSD. GTX 4050-gaminggrafikkortet med 6 GB dedikeret hukommelse giver kraft til en fantastisk spiloplevelse. Det baggrundsbelyste tastatur, skærmen med Full HD-opløsning og WiFi 6E giver god funktionalitet. Leveres med Windows 11!
|
|
|
|
|
|
|
Klar til start
|
Spil på højeste niveau med en 13. generations Intel Core-processor, et moderne grafikkort og masser af hukommelse.
NVIDIA GeForce RTX 40-seriens grafikkort er hurtigere end nogensinde. De er drevet af NVIDIA Ada Lovelace-arkitekturen, som giver et løft i både ydeevne og AI-drevet grafik. Oplev livagtige virtuelle verdener med raytracing og spil med ultrahøj FPS.
Reducer irriterende ventetid og ghosting med en skærm med 144 Hz opdateringshastighed og 1080p FHD-opløsning til problemfri gaming.
| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Skærmstørrelse | 15,6 tommer fuld HD LED IPS-skærm |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Processor | Intel Core i7-13700H 2.4 GHz (5.0 GHz P-core Turbo, 3.7 GHz E-core Turbo) |
| Processorkerner | 14 kerner (6 Performance, 8 Efficient) |
| Cache | 24 MB L3-cache |
| Simultaneous multithreading | Processorns performance-kerner understøtter hyperthreading |
| RAM | 16 GB DDR4 RAM |
| Maksimal RAM | 32 GB |
| Lagerplads | 512 GB SSD-harddisk M.2 NVMe |
| Grafik | NVIDIA Geforce RTX 4050 med 6GB GDDR6 |
| Optisk drev | Har ikke CD/DVD-drev |
| Kablet netværk | Op til 1 Gbit/s |
| Trådløst netværk | Wi-Fi 6E (2x2) med understøttelse af filoverførsel med 1 Gbps |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 integreret |
| Webkameraer | HP Wide vision-kamera med HD og to digitale mikrofoner |
| Højttalere | Bang & Olufsen med to højttalere |
| HDMI | En HDMI 2.1-udgang |
| USB 3.2 | To USB-porte |
| USB-C | En USB-C 3.2 Gen 1-port |
| Batteri | 4-cellet batteri |
| Touchpad | Med multitouch |
| Tastatur | Baggrundsbelyst med numerisk tastatur |
| Sproglayout | Svensk, dansk, finsk, norsk |
| Vægt | 2.3 kg |
| Bredde | 35.8 cm |
| Højde | 2,4 cm |
| Dybde | 25,5 cm |
| Styresystem | Windows 11 Home 64-bit er forudinstalleret |
| Sprog | Svensk, dansk, norsk, finsk, engelsk |
| Garanti | 12 måneder fra Hewlett-Packard |
| Miljøcertificering | Energy Star og EPEAT Silver |
| Bedst til | Spil |
| Produktfamilie | Computere |
| Produkttype | Laptop |

Demo-eksemplar i ny stand med fuld garanti. Kraftfuld 15-tommer HP Victus gaming-pc med 14-kernet Intel Core i7-processor, 16 GB RAM og en lynhurtig 512 GB SSD. GTX 4050-gaminggrafikkortet med 6 GB dedikeret hukommelse giver kraft til en fantastisk spiloplevelse. Det baggrundsbelyste tastatur, skærmen med Full HD-opløsning og WiFi 6E giver god funktionalitet. Leveres med Windows 11!