










Bærbar og letvægts 14-tommer Full HD-laptop fra Asus med god ydeevne gennem den tiende generation Intel Core i3-processor. Veludstyret med 8 GB RAM-hukommelse og en 256 GB SSD-harddisk. * Gratis opgradering til Windows 11!
Oplev den sikreste version af Windows nogensinde. Med hurtige starttider, bedre responstider og forøget beskyttelse mod phishing og skadelig software fungerer programmerne glatte.
I Windows 10 S kan du ikke installere programmer udover dem, der tilbydes i Windows Store. Ønsker du at installere programmer udenfor Windows Store, kan du gratis låse dit Windows 10 S op til den klassiske Windows 10 Home. Efter låsningen kan du ikke få det begrænsede Windows 10 S tilbage.

* Gratis opgradering til Windows 11!
Denne computer er fuldt kompatibel med Windows 11 og kan opgraderes gratis via Windows Update. Du kan finde flere oplysninger om Windows 11 her!
| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Skærmstørrelse | 14" Full HD LED-skærm |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Processor | Intel Core i3-1005G1 1.2 GHz (3.4 GHz Turbo) |
| Processorkerner | 2 kerner |
| Cache | 4 MB L3-cache |
| Simultaneous multithreading | Processoren understøtter hyperthreading for bedre ydeevne |
| RAM | 8 GB DDR4 RAM |
| Maksimal RAM | 8 GB |
| Lagerplads | 256 GB SSD-harddisk |
| Grafik | Intel UHD Graphics |
| Optisk drev | Har ikke CD/DVD-drev |
| Kablet netværk | Nej |
| Trådløst netværk | Op til 867 Mbit/s (802.11ac 2x2) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 integreret |
| Webkameraer | Webcam med integreret mikrofon |
| Højttalere | Harman Kardon stereohøjttalere |
| HDMI | Et HDMI-udgang |
| USB 2.0 | To USB-porte |
| USB 3.2 | En USB-port |
| USB-C | En USB-C 3.1 Gen 1-port |
| Memorykortlæser | Ja, hukommelseskortlæser tilgængelig |
| Batteri | 3-cellet batteri |
| Touchpad | Med multitouch |
| Tastatur | Tastatur i fuld størrelse |
| Sproglayout | Svensk, dansk, finsk, norsk |
| Vægt | 1,4 kg |
| Bredde | 32.4 cm |
| Højde | 1,8 cm |
| Dybde | 21,5 cm |
| Styresystem | Windows 10 in S Mode kommer forudinstalleret. Kan frit opgraderes til Windows 10 i Microsoft Store. |
| Sprog | Svensk, dansk, norsk, finsk, engelsk |
| Garanti | 2 år fra producenten |
| Bedst til | Familie |
| Produktfamilie | Computere |
| Produkttype | Laptop |

Bærbar og letvægts 14-tommer Full HD-laptop fra Asus med god ydeevne gennem den tiende generation Intel Core i3-processor. Veludstyret med 8 GB RAM-hukommelse og en 256 GB SSD-harddisk. * Gratis opgradering til Windows 11!