







Kraftig bærbar 15" Full HD-bærbar computer i et robust chassis, udstyret med en quad-core Intel i5-processor med fire kerner og en hurtig 512 GB SSD-harddisk. Leveres med Windows 10, men kan frit opgraderes til Windows 11, hvis du foretrækker det!
|
|
|
|
|
|
|
Klar til start
|
Den bærbare HP 250-bærbar computer er lavet til mobilt arbejde med et tyndt og let design. Den flotte skærm med smal ramme og stort skærm-til-kasse-forhold giver masser af plads til både arbejde og streaming af indhold.
Klarer ethvert projekt med den nyeste teknologi, herunder en kraftfuld Intel-processor, hukommelse og lagerplads.
Denne bærbare computer er klar til at tilslutte alle dine perifere enheder og er designet til virksomheder med en USB Type-C-dataport, en RJ-45-port og en HDMI-port.

* Gratis opgradering til Windows 11!
Denne computer er fuldt kompatibel med Windows 11 og kan opgraderes gratis via Windows Update. Du kan finde flere oplysninger om Windows 11 her!
| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Skærmstørrelse | 15,6 tommer fuld HD LED IPS-skærm |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Processor | Intel Core i5-1135G7 2.4 GHz (4.2 GHz Turbo) |
| Processorkerner | 4 kerner |
| Cache | 8 MB L3-cache |
| Simultaneous multithreading | Processoren understøtter hyperthreading for bedre ydeevne |
| RAM | 8 GB DDR4 RAM |
| Maksimal RAM | 16 GB |
| Lagerplads | 512 GB SSD-harddisk |
| Grafik | Intel Iris Xe |
| Optisk drev | Har ikke CD/DVD-drev |
| Kablet netværk | Op til 1 Gbit/s |
| Trådløst netværk | Wi-Fi 6 (802.11ax 2x2) med understøttelse af filoverførsel med 1 Gbps |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 integreret |
| Webkameraer | HP TrueVision webcam med indbygget digital mikrofon |
| Højttalere | Stereohøjttalere |
| HDMI | Et HDMI-udgang |
| USB 3.1 | To USB 3.1 Gen 1-porte |
| USB-C | En USB-C 3.1 Gen 1-port |
| Memorykortlæser | Ja, hukommelseskortlæser tilgængelig |
| Batteri | 3-cellet batteri |
| Touchpad | Med multitouch |
| Tastatur | Med numerisk tastatur |
| Sproglayout | Svensk, dansk, finsk, norsk |
| Vægt | 1,7 kg |
| Bredde | 35.8 cm |
| Højde | 2 cm |
| Dybde | 24,2 cm |
| Styresystem | Windows 10 64-bit (Gratis opgradering til Windows 11*) |
| Sprog | Svensk, dansk, norsk, finsk, engelsk |
| Garanti | 12 måneder fra Hewlett-Packard |
| Miljøcertificering | Energy Star og EPEAT Silver |
| Bedst til | Familie |
| Produktfamilie | Computere |
| Produkttype | Laptop |

Kraftig bærbar 15" Full HD-bærbar computer i et robust chassis, udstyret med en quad-core Intel i5-processor med fire kerner og en hurtig 512 GB SSD-harddisk. Leveres med Windows 10, men kan frit opgraderes til Windows 11, hvis du foretrækker det!