







Elegant, bærbar bærbar computer fra HP med 14" skærm med Full HD-opløsning og ydeevne til browsing og daglig brug med dual-core AMD-processor og hurtig SSD-harddisk.
|
|
|
|
|
|
|
Klar til start
|
Hold forbindelsen til det, der betyder mest, med lang batterilevetid og et tyndt og bærbart design med mikrokant. HP-pc'en på 35,6 cm (14") er bygget til produktivitet og underholdning, uanset hvor du er, og den har en pålidelig ydeevne og en stor skærm - så du kan streame, surfe og hurtigt klare opgaverne i løbet af dagen.
| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Skærmstørrelse | 14" Full HD LED-skærm |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Processor | AMD Athlon 3050U 2.3 GHz (3.2 GHz Turbo) |
| Processorkerner | 2 kerner |
| Cache | 1MB L2-cache |
| RAM | 8 GB DDR4 RAM |
| Maksimal RAM | 16 GB |
| Lagerplads | 256 GB SSD-harddisk |
| Grafik | AMD Radeon |
| Optisk drev | Har ikke CD/DVD-drev |
| Kablet netværk | Nej |
| Trådløst netværk | Op til 433 Mbit/s (802.11ac 1x1) |
| Bluetooth | Bluetooth 4.2 integreret |
| Webkameraer | HP TrueVision HD webcam |
| Højttalere | Stereohøjttalere |
| HDMI | Et HDMI-udgang |
| USB 3.1 | To USB-porte |
| USB-C | En USB-C-port |
| Memorykortlæser | Ja, hukommelseskortlæser tilgængelig |
| Batteri | 3-cellet batteri |
| Touchpad | Med multitouch |
| Tastatur | Tastatur i fuld størrelse |
| Sproglayout | Svensk, dansk, finsk, norsk |
| Vægt | 1,5 kg |
| Bredde | 32.4 cm |
| Højde | 1,8 cm |
| Dybde | 22,5 cm |
| Styresystem | Windows 10 64-bit (Gratis opgradering til Windows 11*) |
| Sprog | Svensk, dansk, norsk, finsk, engelsk |
| Garanti | 12 måneder fra Hewlett-Packard |
| Miljøcertificering | Energy Star og EPEAT Silver |
| Bedst til | Til almindelig brug surf, film og kontor |
| Produktfamilie | Computere |
| Produkttype | Laptop |

Elegant, bærbar bærbar computer fra HP med 14" skærm med Full HD-opløsning og ydeevne til browsing og daglig brug med dual-core AMD-processor og hurtig SSD-harddisk.