- På tilbud!




Fyndvara i nyskick, i bruten förpackning! Supersnygg 27-tums iMac med högupplöst IPS-skärm och fyrkärnig Intel i5-processor samt ett dedikerat AMD Radeon-grafikkort.
Fyndvara av dator av något äldre årsmodell (2011), produkten är som ny men i bruten förpackning!
Denna modell har en fyrkärnig Intel i5-processor, mycket RAM-minne och fortfarande utmärkt prestanda i stort sett i klass med moderna årsmodeller.
| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Skærmstørrelse | 27 tommer IPS-skærm |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 |
| Processor | Intel Core i5-2500S 2.7 GHz (3.7 GHz Turbo) |
| Processorkerner | 4 kerner |
| Cache | 6 MB L3-cache |
| RAM | 8 GB DDR3 RAM |
| Maksimal RAM | 32 GB |
| Lagerplads | 1000 GB |
| Harddiskhastighed | Rotationshastighed 7200 RPM |
| Grafik | AMD Radeon HD6770M med 512 MB GDDR5 VRAM |
| Optisk drev | DVD-brænder, der understøtter DVD ± R, DVD ± RW og Double Layer |
| Kablet netværk | Op til 1 Gbit/s |
| Trådløst netværk | Op til 300 Mbps |
| Bluetooth | Bluetooth integreret |
| Webkameraer | Webcam med integreret mikrofon |
| Højttalere | Stereohøjttalere |
| USB 2.0 | Fire USB-porte |
| Thunderbolt | To Thunderbolt-porte |
| FireWire | En FireWire-port |
| Vægt | 13.8 kg |
| Bredde | 65 cm |
| Højde | 51.7 cm |
| Dybde | 20.7 cm |
| Styresystem | macOS X 10.6 eller nyere |
| Sprog | Svensk |
| Bedst til | Familie |
| Produktfamilie | Computere |
| Produkttype | Stationær computer |
Fyndvara i nyskick, i bruten förpackning! Supersnygg 27-tums iMac med högupplöst IPS-skärm och fyrkärnig Intel i5-processor samt ett dedikerat AMD Radeon-grafikkort.