











Kraftig bærbar til iværksætteren med høje krav, i et bærbart 14-tommer format med en vægt på kun 1,3 kg. Computeren er udstyret med en kraftig quad-core Intel i5-processor, 16 GB RAM og en hurtig SSD på 512 GB. En kvalitetsmaskine med hele tre års garanti og eksklusivt design samt lækre funktioner som baggrundsbelyst tastatur og to Thunderbolt 4-porte for utrolig hurtige overførsler. Leveres forudinstalleret med Windows 10 Pro, som hurtigt og nemt kan opgraderes til Windows 11!
Teams, der arbejder flere steder, kræver en kraftfuld, sikker og holdbar bærbar computer, der er nem at forbinde for at opretholde produktiviteten. Opfyld arbejdsdagens krav med multi-placering multitasking med HP EliteBook 840.
HP EliteBook 840 er designet til den måde, du arbejder på. Ultratynd og let med et forhold mellem skærm og chassis på 85 %.
WiFi 6 og Thunderbolt 4 bidrager til en bedre oplevelse.

Gratis opgradering til Windows 11!
Denne computer er kompatibel med Windows 11 og kan opgraderes gratis. Mere information om Windows 11 findes her.
| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Skærmstørrelse | 14 tommer High-Definition refleksfri LED-skærm |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Processor | Intel Core i5-1145G7 2.6 GHz (4.4 GHz Turbo) |
| Processorkerner | 4 kerner |
| Cache | 8 MB L3-cache |
| Simultaneous multithreading | Processoren understøtter hyperthreading for bedre ydeevne |
| RAM | 16 GB DDR4 RAM |
| Maksimal RAM | 64 GB |
| Lagerplads | 512 GB SSD-harddisk M.2 NVMe |
| Grafik | Intel Iris Xe |
| Optisk drev | Har ikke CD/DVD-drev |
| Kablet netværk | Nej |
| Trådløst netværk | Wi-Fi 6 (802.11ax 2x2) med understøttelse af filoverførsel med 1 Gbps |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 integreret |
| Webkameraer | 720p HD IR-kamera med indbygget mikrofon |
| Højttalere | Bang & Olufsen med to højttalere |
| HDMI | En HDMI 2.0-udgang |
| USB 3.1 | To USB-porte |
| Thunderbolt | To Thunderbolt 4-porte (USB-C-stik) |
| Batteri | 3-cellet batteri |
| Touchpad | Med multitouch |
| Tastatur | Baggrundsbelyst |
| Sproglayout | Svensk, Finsk |
| Vægt | 1,3 kg |
| Bredde | 32.3 cm |
| Højde | 1,8 cm |
| Dybde | 21,5 cm |
| Styresystem | Windows 10 Pro 64-bit (Gratis opgradering til Windows 11*) |
| Sprog | Svensk, dansk, norsk, finsk, engelsk |
| Garanti | 36 måneders garanti fra Hewlett-Packard |
| Miljøcertificering | Energy Star |
| Bedst til | Kontor |
| Produktfamilie | Computere |
| Produkttype | Laptop |

Kraftig bærbar til iværksætteren med høje krav, i et bærbart 14-tommer format med en vægt på kun 1,3 kg. Computeren er udstyret med en kraftig quad-core Intel i5-processor, 16 GB RAM og en hurtig SSD på 512 GB. En kvalitetsmaskine med hele tre års garanti og eksklusivt design samt lækre funktioner som baggrundsbelyst tastatur og to Thunderbolt 4-porte for utrolig hurtige overførsler. Leveres forudinstalleret med Windows 10 Pro, som hurtigt og nemt kan opgraderes til Windows 11!