







En mycket kraftfull 17-tums bärbar speldator med fyrkärnig Intel i5-processor, snabb SSD-hårddisk och det starka GTX 1050 Ti-grafikkortet med 4 GB videominne.
|
Klar til start
|

| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Skærmstørrelse | 17,3 tommer fuld HD LED-skærm |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Processor | Intel Core i5-7300HQ 2.5 GHz (3.5 GHz Turbo) |
| Processorkerner | 4 kerner |
| Cache | 6 MB L3-cache |
| RAM | 8 GB DDR4 RAM |
| Maksimal RAM | 32 GB |
| Lagerplads | 128 GB SSD + 1 TB mekanisk harddisk |
| Harddiskhastighed | Rotationshastighed 5400 RPM |
| Grafik | NVIDIA GeForce GTX1050 Ti med 4096 MB GDDR5 VRAM |
| Optisk drev | Super Multi DVD Writer (DVD ± R) med understøttelse af Double Layer |
| Kablet netværk | Op til 1 Gbit/s |
| Trådløst netværk | Op til 867 Mbit/s (802.11ac 2x2) |
| Bluetooth | Bluetooth integreret |
| Webkameraer | HP Wide vision-kamera med HD og to digitale mikrofoner |
| Højttalere | Stereohøjttalere |
| HDMI | Et HDMI-udgang |
| USB 2.0 | En USB-port |
| USB 3.1 | To USB-porte |
| Memorykortlæser | Ja, hukommelseskortlæser tilgængelig |
| Batteri | 6-cellet batteri |
| Touchpad | Med multitouch |
| Tastatur | Med numerisk tastatur |
| Sproglayout | Svensk, dansk, finsk, norsk |
| Vægt | 2,9 kg |
| Bredde | 41.6 cm |
| Højde | 3 cm |
| Dybde | 27.9 cm |
| Styresystem | Windows 10 Home 64-bit kommer forudinstalleret |
| Sprog | Svensk, dansk, norsk, finsk, engelsk |
| Garanti | 12 måneder fra Hewlett-Packard |
| Miljøcertificering | Energy Star og EPEAT Silver |
| Bedst til | Spil |

En mycket kraftfull 17-tums bärbar speldator med fyrkärnig Intel i5-processor, snabb SSD-hårddisk och det starka GTX 1050 Ti-grafikkortet med 4 GB videominne.